بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی : چشم‌ها یکی از مهم ترین اعضای چهره به شمار می روند که به خوبی قادر به انعکاس حالات روحی ، هیجانی و غیره بوده و همچنین بیانگر سن فرد نیز می باشند.

 

بلفاروپلاستی

 

از دیگر ویژگی های چشم می توان به نقش اساسی آن در مروادات و تعاملات اجتماعی اشاره نمود ، چرا که عمدتا در مواجهه اولیه افراد با یکدیگر ، اولین عضوی که توجه فرد مقابل را به خود جلب می کندچشم ها می باشند.

بنابراین برخورداری از چشمانی زیبا که حالت خستگی و چین و چروک در آن نمایان نیست می تواند سبب زیبایی و شادابی چهره شده و در نتیجه اعتماد به نفس فرد را به صورت فزاینده ای افزایش دهد.

به طبع با افزایش سن ، پوست صورت بویژه نواحی اطراف چشم و پلکدر معرض تغییراتی قرار گرفته و بتدریج دستخوش بروز چین و چروک می گردد و سبب مسن تر به نظر رسیدن چهره فرد می شود.

تغییرات بوجودآمده در پلک‌ها با عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی ، قابل اصلاح می باشد. خوشبختانه امروزه شاهد آن هستیم که افراد بسیاری با بهره وری ازعمل بلفاروپلاستی توانسته اند ظاهر چشم های خود را چندین سال جوان تر کرده و شادابی و جوانی را به چهره خود بازگردانند.

به طور کلی عمل بلفاروپلاستی را می توان هم در پلک بالا و هم در پلک پایین انجام داد ، همچنین برخی افراد ممکن است به انجام جراحی پلک ، به طور همزمان در هر دو پلک خود نیاز داشته باشند.

 

بلفاروپلاستی

 

عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی نوعی عمل جراحی ایمن و کم خطر است که در صورت مهارت ، تجربه و تخصص بالای جراح امکان دستیابی به نتیجه قابل قبول از این جراحی ، محقق خواهد شد.

در جراحی پلک متناسب با نیاز بیمار ، جراح متخصص اقدام به برداشتن چربی ، عضلات و پوست اضافی از اطراف پلک ها می کند.

همچنین در صورت نیازممکن است اقداماتی جهت اصلاح موقعیت پلک‌ها نیز اعمال گرد.

در حقیقتبه دنبال اقدامات صورت گرفته در جراحی پلک ، نشانه های پیری و حالات خستگی از چهره بیمار برطرف می گردد و زیبایی پلک ها و چشم ها به فرد بازگردانده می شود.

نشانه های پیری درپلک بالا

کهولت سن منجر به بروز تغییراتی در پلک بالا و نواحی اطراف چشم از قبیل افتادگی پوست پلک بالا ، تغییراتی در قرارگیری موقعیت چربی های پلک بالایی و غیره می شود.

نشانه های پیری در پلک پایین

تغییراتی که در پی افزایش سن در پلک پایینی اتفاق می افتد ، عبارتنداز بروز چین و چروک در پوست پلک پایین ، تغییر موقعیت گوشه چشم رو به پایین ، تغییر محل قرارگیری چربی های موجود در پلک پایینی.

البته لازم به ذکر است که برخی افراد نیز به دلایل ژنتیکی یا عوامل محیطی نیز ممکن است دچار بروز این علائم در پلک های خود شوند.

 

بلفاروپلاستی

 

چه فردی کاندید مناسب بلفاروپلاستی است؟

هر فردی که با علائم و نشانه های فوق الذکر در پلک های خود مواجه باشد ، حتی در صورتی که از سن بالایی برخوردار نباشد می تواند با انجام عمل بلفاروپلاستی به چهره های زیباتردست یابد و انجام این عمل برای او امکان پذیر خواهد بود.

بهبودی بعد از بلفاروپلاستی

بر این اساس که هر فردی بسته به وسعت عمل بلفاروپلاستی ، نیازمند رعایت اقدامات مختص خود می باشد ، قاعدتا روند بهبودی پس از عمل متفاوت خواهد بود.

درروزهای ابتدایی پس از عمل بلفاروپلاستی ، وجود تورم در پلک ها مسئله ای طبیعی می باشد و روند کاهش و رفع تورم بعد از جراحی پلک ، قبلا بین 10 الی 20 روز بوده که امروزه با بکارگیری تکنیک های جدید به 7 الی 10 روز کاهش یافته است.

غالبا طی روزهای اول بعد از عمل ، خط بخیه مشهود است ولیکن در طول فرآیند بهبودی و پس از گذشت چند ماه به طور کامل مرتفع خواهد شد.

این نکته حائز اهمیت است که پروسه بهبودی بعد از بلفاروپلاستی در پلک بالایی ، سریعتر از پلک پایینی می باشد.

 

بلفاروپلاستی

 

ملاحظات قبل از عمل بلفاروپلاستی

از مدتی قبل از عمل که توسط پزشک معین می گردد ، مصرف داروهایی که منجر به رقت خون می شوند مثل بروفن و غیره می بایست محدود گردد و افرادی که از این قبیل داروها استفاده میکنند باید از چند روز پیش از انجام جراحی ، نسبت به قطع مصرف داروهای ذکر شده اقدام نمایند.

لازم به ذکر است بعضی از افراد که چین های موجود در بخش تحتانی چشم آن ها تقریبا تا مرکز گونه ادامه یافته است و همینطور افرادی که برجستگی چربی های زیرچشم آن ها وسیع است ، ممکن است تنها با عمل بلفاروپلاستی به بهبودی کامل دست پیدا نکنند ، در نتیجه انجام مشاوره قبل از عمل می تواند در این موارد بسیار مثمر ثمر واقع شود.

برخی بیماران که دارای چشم هایی برجسته می باشند ، احتمال دارد انجام عمل بلفاروپلاستی برای آن ها امکان پذیر نباشد یا اینکه انجام آن نیاز به رعایت دقت و احتیاط بالایی داشته باشد.

آیا افرادی که سابقه کلوییدیا بروز گوشت اضافی در موضع زخم یا جراحی در آن ها وجود دارد می توانند عمل بلفاروپلاستی را انجام دهند ؟

از آنجا که پوست پلک ، جزو معدود اندام های بدن است که احتمال تشکیل کلوئید در آن ممکن نیست. انجام جراحی پلک برای افرادی که درهر ناحیه ای از بدن خود مستعد بروز گوشت اضافی ناشی از زخم یا جراحی ( کلوئید ) می باشند ؛ البته با اعمال احتیاط و دقت میسر خواهد بود.

برش عمل بلفاروپلاستی در پلک بالایی

برشی که در عمل بلفاروپلاستی پلک بالایی ایجاد می شود ، با لبه پلک حدود 5 الی 7 میلی متر فاصله دارد. بعد از ایجاد برش در ناحیه ای از پلک فوقانی که ذکر شد ، برش ها در چین طبیعی پشت پلک پنهان می شوند و در نتیجه قابل رویت نخواهند بود.

 

بلفاروپلاستی

 

برش عمل بلفاروپلاستی در پلک پایینی

برشی که در پلک پایین ایجاد می شود دو حالت دارد ؛ در برخی موارد که نیاز به برداشتن پوست اضافی نبوده و فقط باید چربی های اضافی پلک برداشته شوند ، برش بلفاروپلاستی پلک پایینی ازطریق ملتحمه پلک پایین انجام می گیرد.

در مواردی که علاوه بر نیاز به جابجایی یا برداشتن چربی های اضافی پلک تحتانی ، همچنین می بایست پوست اضافی نیز برداشته شود، برش بلفاروپلاستی پلک پایینی دقیقا زیرلبه پلک پایین ایجاد خواهد شد.

در بلفاروپلاستی پلک پایین نیز درصورتایجاد برش به هر یک از روش های ذکر شده ، محل برش ها مشهود نمی باشد و به طور کلی بعد از  ، غالبا اسکار یا محل عمل قابل مشاهده نخواهد بود.

بخیه عمل بلفاروپلاستی

محلی که طی جراحی پلک ، برش خورده است توسط نخ بخیه جذبی یا غیرقابل جذب ، ترمیم می شود.

در صورت استفاده از نخ بخیه قابل جذب نیازی به کشیدن بخیه نخواهد بود ، اما در صورتی که نخ های غیرقابل جذب مورد استفاده قرار گرفته باشند به تشخیص پزشک حداکثر تا یک هفته پس از عمل ، بخیه ها کشیده خواهند شد.

پاسخ

شانزده − پانزده =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب