تزریق فیلر

تزریق فیلر

تزریق فیلر ، یکی از روش های پر طرفدار و غیر تهاجمی جوانسازی پوست می باشد که جهت رفع خطوط عمیق صورت، ایجاد کشش در پوست و برجسته کردن نقاط تعیین شده پوست مورد استفاده قرار می گیرد و جوانی و زیبایی را برای افراد به ارمغان می آورد.تزریق فیلر

فیلرها ، خاصیت پرکنندگی دارند و با پر کردن چین و چروک باعث از بین رفتن آن ها می شوند.

اگر بخواهیم فیلرها را دسته بندی کنیم باید بگوییم هر ماده ای که خاصیت پرکنندگی داشته باشد ؛ هم چون ژل ، چربی و غیره در این دسته قرار می گیرد.

فیلرها را می توان به نقاط مختلف بدن ؛ هم چون گونه ، لب ، زیر چشم ، دست ، چانه ، سینه ، باسن و غیره تزریق کرد.

برای تزريق فيلر ، ابتدا ناحیه مورد نظر باید با استفاده از مواد آنتی باکتری تمیز شود و سپس فیلر با استفاده با از سوزن های ظریف تحت بی حسی موضعی به ناحیه تحت درمان تزریق می شود ؛ مدت زمان مورد نیاز برای تزيق فيلر ، بستگی میزان عمق چین و چروک های پوستی و تعداد نواحی تزریق دارد.

عوارض تزریق فیلر

با توجه به این موضوع که رایج ترین نوع فیلر از جنس هیالورونیک اسید می باشند و این ماده به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد بنابراین باعث بروز حساسیت در افراد نمی شود و از این رو گزینه مناسبی برای همه افراد می باشد.

تزریق فیلر به دست

با افزایش سن پوست دست نیز دچار تغییراتی می شود و هم چنین به دلیل قرار گرفتن دست ها در معرض نور مستقیم خورشید سریع تر از دیگر نواحی آسیب دیده و ظاهر جوان و زیبای خود را از دست می دهد  تزريق فيلر یکی از راه های مناسب جهت جوانسازی دست می باشد.

تزریق فیلر در شیردهی

بانوان در دوران شیردهی باید مراقبت رژیم غذایی و لوازم آرایشی که استفاده می کنند ، باشند ؛ زیرا این موارد وارد خون مادر شده و در نهایت به نوزاد انتقال می یابد.

به همین علت توصیه می شود بانوان از تزریق فیلر ، ژل و غیره در دوران شیردهی پرهیز کرده و آن را به بعد از پایان دوره شیردهی موکول کنند.

تزریق فیل رزیر چشم

با گذشت زمان افراد دچار گودی یا به وجود آمدن سیاهی در زیر چشم می شوند که این موارد زیبایی چشم ها را مختل می کند ؛ تزریق فیلر یکی از روش های مناسب جهت رفع سیاهی و گودی زیر چشم می باشد.

دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم

چشم ها حساس ترین اعضا صورت هستند و باید نسبت به آن ها بسیار با دقت رفتار کرد از این رو تزریق فیلر در زیر چشم باید تحت نظر دکتر متخصص و چیره دست انجام گیرد تا از بروز عوارض های احتمالی جلوگیری شود.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

همانطور که می دانید ، تزریق فیلر یکی از روش های جوانسازی پوست بوده که دریافت نتایج مطلوب از آن ، نیازمند دقت در انتخاب پزشک ماهر و با تجربه و هم چنین رعایت و نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن می باشد ؛ به همین علت ، در ذیل به برخی از مهم ترین نکات بعد از تزریق فیلر ، اشاره شده است.

در صورت تمایل به کاهش دوران نقاهت این روش از جوانسازی پوست ، با ما همراه بوده و به نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، توجه نمایید ؛ لازم به ذکر است که در غیر این صورت ، احتمال بروز عوارض جبران ناپذیر ناشی از این روش افزایش می یابد.

نکات پس از تزریق فیلر

افرادی که تحت تزریق فیلر قرار گرفته اند ، باید تا مدتی از ماساژ و دستکاری ناحیه تحت درمان خودداری نمایند ؛ چرا که در این صورت ، احتمال جابجایی فیلر تزریق شده ، افزایش می یابد ؛ مدت زمان دقیق آن را از پزشک معالج خود جویا شوید.

در صورت احساس درد پس از اجازه از پزشک معالج خود ، اقدام به مصرف مسکن نمایید.

بهتر است بانوانی که تحت تزریق فیلر قرار گرفته اند ، تا ساعاتی به علت عدم بروز فشار از آرایش ناحیه مورد نظر خودداری نمایند.

تورم بعد از تزریق فیلر

بروز تورم و کبودی در دوران نقاهت تزریق فیلر ، مسئله ای طبیعی بوده که به مرور برطرف می گردد ؛ اما رعایت برخی از موارد منجر به تسریع در بهبودی آن می شود که این موارد عبارت اند از :

  • استفاده از کمپرس یخ
  • عدم استعمال دخانیات و همچنین مصرف نوشیدنی های حاوی الکل
  • عدم قرارگیری در معرض گرما
  • و از این قبیل موارد

پاسخ

5 − 4 =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب