جوانسازی پوست در کرج

جوانسازی پوست در کرج

جوانسازی پوست در کرج : اولین نشانه های پیری در پوست از حدود 25 سالگی در افراد ظاهر می شوند. پوست به مرور زمان خشک تر، تیره تر و کدرتر می شود. همچنین چین و چروک و خطوطی در آن پدیدار می گردد که در ابتدا ریز و سطحی بوده و سپس عمیق می شوند.

از دیگر عوارض ناشی از افزایش سن می توان به کم شدن سفتی و استحکام پوست و کاهش خاصیت کشسانی یا الاستیسیته آن اشاره نمود.

البته باید بگوییم که افزایش سن تنها عامل پیری پوست نبوده بلکه مصرف دخانیات، آلودگی های محیطی و اشعه های آفتاب نیز در ظاهر شدن نشانه های پیری در پوست موثر هستند.

 

جوانسازی پوست در کرج

نشانه های پیری در پوست

چهار نشانه اصلی برای پیرپوستی وجود دارد که عبارتنداز:

چین و چروک ها

اولین نشانه ای که بعد از 25 سالگی در مناطق مختلف پوست ظاهر می شود، خطوط ریز می باشد. اگر به موقع برای درمان این خطوط اقدام نشود آن ها به چین و چروک تبدیل خواهند شد و در صورتی که پیش تر تنها حین اخم کردن، صحبت نمودن و خندیدن پدیدار می شدند رفته رفته به جزء ثابتی از چهره تبدیل خواهند شد.

خطوط عمودی موجود در بین دو ابرو که به اخم کردن های مداوم ارتباط دارند، خطوط افقی پیشانی که به دلیل بالا انداختن مکرر ابروها به وجود می آیند، خطوط شعاعی دور چشم ها یا خطوط پنجه کلاغی که حین خندیدن و لبخند زدن پدیدار می شوند تا خطوط شعائی دور لب ها و خط خنده که به طور معمول در سنین بالاتر بروز می کنند همه از نشانه های فرآیند پیرپوستی می باشند.

کاهش حجم

پوست صورت انسان بر روی عضلات صورت، استخوان و بالشتکی از جنس چربی قرار گرفته و فرم و همچنین شکل صورت ما به این 4 ارگان وابسته است.

 

جوانسازی پوست در کرج

 

  • همزمان با بالاتر رفتن سن:
  1. استخوان های صورت به مرور زمان تحلیل رفته و موجب کاهش برجستگی گونه ها، پیشانی، زوایای فکی، فک تحتانی و فوقانی می شود.
  2. عضلات موجود در صورت کوچک می شوند.
  3. چربی موجود در زیر پوست تحلیل می رود.
  4. پوست خاصیت کشسانی و استحکام خود را از دست دارده و به مرور نازک تر می شود؛ همگی این تغییرات در مجموع موجب افتادگی و شلی پوست می گردند.

این تغییرات به مرور و طی سال های متمادی ایجاد شده و یک شبه بروز نمی کنند، هدف از جوانسازی پوست معکوس کردن این فرآیند و متوقف کردن آن است. با وجود اینکه روش های مختلف جوانسازی پوست تا 75 سالگی هم تاثیرگذارند اما چنانچه افراد به موقع و به محض دیدن نشانه های اولیه به پزشک مراجعه کنند، درمان های پیشگیری کننده موثرتر بوده و نتایج مطلوب تری خواهند داشت.

 

جوانسازی پوست در کرج

 

از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست و خمیری شدن آن

ساختار بخش عمقی پوست تا حد بسیار زیادی به ساختار بتون مصالح شباهت دارد؛ رشته های کلاژن همچون میلگرد در یکدیگر تنیده شده و هیالورونیک اسید همچون سیمان، فضای خالی میان رشته های کلاژن را پر می کنند. این ساختار موجب سفتی و استحکام پوست شده و رشته الاستین نیز موجب تامین الاستیسیته و کشسانی پوست می شوند.

همزمان با پیشرفت فرآیند پیری پوست، از سن 30-35 سالگی به بعد، رشته های الاستین و کلاژن آسیب دیده و فرسوده می شوند و به مرور زمان دچار فقدان استحکام و خاصیت کشسانی خود می شوند، ساختار پوست دچار تضعیف شده و پوست خمیری شکل خواهد شد. در نتیجه این تغییرات ابتدا بر روی پوست خطوط بسیار ریز و پس از آن چین و چروک های عمیق شکل می گیرند. همچنین پوست یکنواختی و شفافیت خود را از دست داده و خشک تر می شود.

بروز انواع ضایعات پوستی

چهارمین نشانه پیری پوست، بروز و ایجاد انواع خال ها، لکه ها و اختلالات رنگدانه ای در سطح آن است. بسیاری از این خال ها و لکه ها را می توان با لیزر آر اف و جراحی برداشت.

بهترین کلینیک جوانسازی پوست در کرج

برای دستیابی به بهترین نتایج از روش های جوانسازی پوست در کرج یا هر شهر دیگری لازم است تا افراد به بهترین کلینیک فعال در این زمینه در شهر خود مراجعه نمایند.

برای انتخاب بهترین کلینیک:

  • ابتدا با انجام تحقیقات دقیق، پرسش از آشنایان، جستجو در گوگل و غیره یک لیست جامع از اسامی کلینیک های خوب در شهر خود تهیه کنید.
  • به کلینیک های مورد نظر مراجعه کرده و با مراجعان قبلی صحبت نمایید و میزان رضایت شان را بسنجید.
  • نمونه کار کلینیک مورد نظر را با مراجعه به اینستاگرام یا گالری وب سایت مشاهده کنید.

پاسخ

1 × 3 =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب