مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل : به طور معمول افرادی که برای اولین بار برای انجام این روش جوانسازی اقدام می کنند سوالات زیادی در رابطه با نحوه انجام این روش، نتیجه و مراقبت های بعد از آن دارند که در ادامه به تعدادی از مهم ترین نکاتی که افراد باید بعد از انجام این روش رعایت نموده و انجام دهند اشاره کرده ایم.

نحوه خوابیدن

پس از انجام تزریق، طی چند روز ابتدایی در زیر سر خود بالشتی قرار دهید که موجب بالاتر قرار گرفتن سر نسبت به سطح بدن شود. همچنین بهتر است از خوابیدن به پهلو خودداری کرده و به پشت بخوابید، با این کار صورت با بالشت تماسی نداشته و در نتیجه به موضع مورد نظر آسیبی وارد نخواهد شد.

ورزش کردن

بهتر است بیماران تا جای ممکن در روزی که نسبت به انجام این روش جوانسازی اقدام کرده اند از انجام فعالیت های خیلی سخت و ورزش های سنگین اجتناب نمایند. افراد از روز بعد می توانند تمام فعالیت های خود را از سر بگیرند.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 

استحمام

توصیه دکتر ارسلان فاضلی این است که افراد به مدت 4 ساعت از رفتن به حمام و به خصوص استحمام با آب خیلی داغ پرهیز نموده و به هیچ عنوان به سونای خشک و بخار نروند.

کبودی و تورم بعد از تزریق ژل

ممکن است بعد از تزریق ژل در موضع مورد نظر مقداری برآمدگی، التهاب، تورم و کبودی مشاهده شود که جای هیچگونه نگرانی نبوده و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

همچنین عدم وجود تناسب در نواحی تزریق شده در ساعات اولیه نیز طبیعی بوده و این عارضه معمولاً به دلیل وجود تورم در ناحیه مورد نظر است که به تدریج رفع خواهد شد.

استفاده از یخ

چنانچه بیمار برای کاهش هرچه سریع تر تورم تمایل داشته باشد می تواند از یخ یا کمپرس سرد بر روی ناحیه دارای ورم استفاده کند.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 

داروهای تجویز شده

به طور معمول پزشکان برای فروکش کردن سریع تر تورم یکسری دارو برای بیماران تجویز می کنند که یکی از متداول ترین آن ها داروی مدرول می باشد که در فروکش هر چه سریع تر تورم موثر است.

مصرف الکل

مصرف نوشیدنی های حاوی الکل موجب تشدید تورم و کبودی می شوند لذا به مدت 2 هفته نوشیدنی های الکلی مصرف نکنید.

عدم مصرف برخی داروها

داروهایی مثل آسپرین و وارفارین در روند انعقاد خون اختلال ایجاد کرده و موجب تشدید کبودی صورت می شوند، به مدت چند روز از مصرف آن ها خودداری نمایید.

تاول و تبخال

چنانچه در گذشته دچار تبخال می شدید احتمال بروز این عارضه بعد از تزریق ژل نیز در شما وجود خواهد داشت. به همین دلیل بهتر است به مدت چند روز داروهای ضد ویروسی همچون والاسیکلوویز مصرف کنید و به این ترتیب مانع ایجاد تبخال شوید.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 

آفتاب و گرما

هنگام خروج از منزل حتماً از صد آفتاب استفاده کرده و به مدت 72 ساعت از قرار گیری در محل های گرم و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بپرهیزید.

دیگر مراقبت های بعد از تزریق ژل عبارتنداز:

  • در چند روز اولیه از ماساژ دادن، خاراندن و به طور کلی دستکاری کردن موضع تحت تزریق اجتناب نمایید.
  • چنانچه بعد از گذشت 3 روز هنوز این احساس را داشتید که توده ای در زیر پوست تان وجود دارد حتماً نزد پزشک خود رفته و مشکل تان را با ایشان مطرح نمایید.
  • نوشیدن آبمیوه های طبیعی به خصوص آب آناناس و هویج در کاهش کبودی ناشی از تزریق ژل موثر است.
  • هنگام آرایش کردن و پاک کردن آرایش خود سعی کنید که کمترین فشار ممکن به ناحیه مورد نظر وارد شود.

باید بگوییم که نتیجه نهایی تزریق ژل ، بعد از حدود 2 تا 3 هفته که تورم، کبودی و التهاب صورت از بین رفته باشد مشخص خواهد شد.

پاسخ

15 + 19 =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب