مراقبت های بعد از سابسیژن

نکات و مراقبت های بعد از سابسیژن

مراقبت های بعد از سابسیژن : پس از انجام روش سابسیژن در موضع درمان مقداری تورم بروز می کند که موقتی بوده و کاملاً طبیعی است. این تورم در واقع به معنی شروع فرآیند ترمیم در پوست، ورود پلاکت ها و گلبول های سفید، افزایش نفوذپذیری و تجمع مایع در فضای میان بافتی می باشد. با رعایت نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره شده است نه تنها دوره برطرف شدن التهاب و تورم کوتاه تر می شود بلکه دوران نقاهت بدون عارضه سپری شده و نتیجه درمان موثرتر خواهد بود.

 

مراقبت-های-بعد-از-سابسیژن-1

 

از جمله مهم ترین نکات مراقبتی بعد از سابسیژن عبارتنداز:

  • فعالیت کردن جریان خون را افزایش داده و در نتیجه موجب تشدید تورم بروز یافته در پوست می شود. از همین رو برای کاهش جریان خون و به دنبال آن کاهش ورم بهتر است به مدت 48 ساعت استراحت کرده، از انجام ورزش ها و فعالیت های طاقت فرسا خودداری کنید.
  • استفاده از کمپرس سرد در دو روز ابتدایی پس از سابسیژن در کاهش تورم موثر است و بعد از این مدت زمان نیز موجب کاهش ناراحتی و درد بعد از درمان می شود؛ لازم به ذکر ست که خونرسانی در صورت تماس مستقیم یخ با پوست طی مدت زمان طولانی شدیداً کاهش یافته و ممکن است منجر به آسیب پوستی شود لذا بهتر است بین کمپرس و پوست یک حوله تمیز قرار داده و آن را میان نقاط مختلف پوست جابجا کنید. همچنین نباید کمپرس را بیشتر از 30 ثانیه بر روی موضع قرار داد.
  • بیمار باید به مدت 2 روز از بلند کردن وسایل سنگین و خم شدن خودداری کند. زیرا این کار موجب افزایش فشار خون و تورم می شود.
  • فرد نباید به مدت 4 هفته پس از سابسیژن به طور طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد. در صورت قرارگیری در معرض نور آفتاب حتماً از کرم های ضد آفتاب یا کرم اکسید دو زنگ استفاده کنید.
  • برای فرصت دادن به پوست به منظور بسته شدن کامل منافذ موجود در آن حمام کردن را به بعد از 48 ساعت موکول کرده و حتماً با آب ولرم دوش بگیرید.
  • در چند روز اول بعد از درمان از مصرف مسکن هایی از خانواده آسپرین همچون پروفن و سایر داروهای ضد انعقاد خون خودداری کنید.
  • به مدت 2 روز از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل که موجب رقیق شدن خون، تشدید تورم و طولانی تر شدن دوران نقاهت می شوند اجتناب نمایید.

پاسخ

سیزده + 1 =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب