مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

اقدامات و مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد : وجود موهای زائد بر روی بدن همواره موجب ناراحتی افراد شده و آن ها برای خلاصی از شر این موها راه های بسیاری همچون اپیلاسیون و اصلاح با تیغ را امتحان کرده اند که این روش ها به دلیل موقتی بودن و داشتن عوارضی همچون سیاه شدن ناحیه مورد نظر و درد رضایت کافی را به دنبال نداشتند. امروزه با لیزر می توان برای مدت زمان طولانی مو ها را از بین برده و به زیبایی بیشتر دست پیدا کرد.

بعد از اتمام جلسات لیزر موهای زائد لازم است تا افراد به منظور حفظ نتیجه به دست آمده، در فواصل زمانی معینی نسبت به انجام مجدد این روش اقدام نموده و همچنین نکاتی را رعایت نمایند که در موفقیت آمیز بودن هر چه بیشتر این روش موثر هستند. در ادامه به تعدادی از این نکات اشاره نموده ایم.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 

نکات و مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

از جمله نکات موثر در مطلوب بودن نتیجه به دست آمده از لیزر موهای زائد عبارتنداز:

  • از کرم ضد آفتاب بر روی موضع مورد نظر استفاده نمایید:

پوست ناحیه تحت درمان ممکن است بعد از لیزر به تیره شدن حساس باشد به همین دلیل توصیه دکتر ارسلان فاضلی به افرادی که برای لیزر موهای زائد به مرکز پزشکی سیب مراجعه می کنند این است که پس از انجام این روش بر روی ناحیه مورد نظر مقدار زیادی کرم ضد آفتاب زده و آن را بپوشانند.

  • از کمپرس یخ بهره بگیرید:

به طور معمول بعد از لیزر فرد مقداری درد و ناراحتی خفیف را احساس خواهد کرد که برای به حداقل رساندن آن می تواند از یخ، کرم یا هر چیز دیگری که موجب بی حس و سرد شدن ناحیه تحت درمان می شود استفاده کند.

  • پوست خود را پس از یک هفته اسکراب کنید:

اسکراب کردن پوست نه تنها موجب صاف و نرم نگه داشتن پوست ناحیه مورد نظر می شود بلکه به روند ریزش موهای زائد نیز سرعت می بخشد. البته افراد در صورت احساس سوزش و خارش بهتر است از اسکراب پوست خود خودداری نمایند.

نکات بعد از لیزر موهای زائد

دیگر مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد عبارتنداز:

  1. بعد از لیزر از کرم های مرطوب کننده غیر حساسیت زا استفاده کنید.
  2. به دلیل اینکه پوست در دوران پریود به درد حساس تر می باشد بهتر است افراد از انجام این روش در دوران پریودی خودداری کنند.
  3. به مدت یک ساعت بعد از لیزر موهای زیر بغل به هیچ وجه از دئودورانت، مواد ضد تعریق و خوشبو کننده استفاده نکنید.
  4. از قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید و مکان های خیلی گرم همچون سونا و گرفتن حمام آفتاب و استحمام با آب خیلی داغ بپرهیزید.
  5. در فاصله زمانی میان جلسات از بند انداختن، موم کردن و استفاده از موچین اجتناب کنید و در صورت رشد موهای زائد فقط از ژیلت برای اصلاح ناحیه مودر نظر بهره بگیرید.

پاسخ

1 × 3 =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب