هایفوتراپی

هایفوتراپی

یکی ازتوسعه یافته ترین و رایج ترین روش های جوانسازی پوست که بدون نیاز به جراحی و ایجاد برش بر روی پوست موجب سفت شدن و لیفت پوست گردن و صورت می شود، هایفوتراپی نام دارد.

این روش در سال 2012 معرفی شد و استفاده از آن به دلیل مزایای زیاد و عوارض کمی که دارد به سرعت در سرتاسر جهان گسترش یافت.

با انجام روش هایفوتراپی انرژی مافوق صوت به شکل کاملاً غیر تهاجمی در لایه های تحتانی و زیرین پوست گرما تولید می کند، گرمای تولید شده موجب تحریک سلول ها شده به این ترتیب روند کلاژن سازی و جوانسازی پوست آغاز خواهد شد.

 

هایفوتراپی

 

کاندیدای مناسب هایفوتراپی

هایفو همچون سایر روش های جوانسازی پوست برای تمامی گروه های سنی قابل انجام است، ولی افرادی با سن بالای 30 سال و افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند اما از شل شدن پوست خود می ترسند کاندیدای مناسب تری برای انجام آن هستند.

کابرد هایفوتراپی

 • لیفت چانه
 • درمان افتادگی پلک
 • لیفت گونه
 • از بین بردن چین و چروک اطراف چشم
 • برطرف کردن سیاهی و تیرگی دور چشم
 • لیفت گردن و ابروها
 • زاویه دار کردن فک
 • درمان منافذ باز پوست
 • لاغی موضعی و لیف شکم و پهلوها

 

هایفوتراپی

 

هایفوتراپی چگونه انجام می شود؟

برای انجام این روش نیازی به استفاده از مواد بی حس کننده و آماده کردن بیمار نیست، تنها کاری که باید انجام شود این است که پوست کاملاً تمیز شده و سپس ژل مخصوص امواج مافوق صوت بر روی صورت قرار گیرد.

پس از مالیدن ژل بر روی پوست، بیمار به روی تخت دراز کشیده و پزشک دسته مخصوص دستگاه را در جهت های خاص همچون سونوگرافی معمولی بر روی پوست بیمار حرکت داده و به این ترتیب انرژی مافوق صورت به زیر پوست منتقل می شود.

مدت زمان لازم برای انجام این روش حدود 60 تا 90 دقیقه بوده و در برخی از موارد ممکن است تنها 30 دقیقه برای تکمیل آن زمان نیاز باشد.

لازم به ذکر است که انجام این روش دردی برای بیماران به همراه نخواهد داشت و افراد تنها کمی خارش و گرما را در زیر پوست خود تجربه خواهند کرد که امری کاملاً طبیعی است.

موارد منع انجام هایفوتراپی

 1. افراد دیابتی
 2. اشخاص مبتلا به بیماری صرع
 3. خانم های باردار
 4. افرادی که در بدن آن ها پروتزهای فلزی کار گذاشته شده است.

 

هایفوتراپی

 

نتایج هایفوتراپی

به طور کلی می توان نتایج هایفو را به دو دسته زیر تقسیم کرد:

 1. نتایج سریع الاثر: در برخی از افراد نتایج لیفت صورت بلافاصله پس از انجام هایفوتراپی ملموس بوده که به آن نتایج سریع الاثر هایفو گفته می شود.
 2. نتایج تاخیری و تدریجی: این نتایج تا حدود 3 ماه بعد از انجام این روش ادامه داشته و بعد از گذشت 6 ماه تکمیل خواهد شد.

به طور کلی می توان گفت که چون روند کلاژن سازی در هر فرد متفاوت بوده و به ویژگی های بدن او بستگی دارد لذا زمان دقیق مشخص شدن نتایج بستگی به بدن شما دارد.

مزایای هایفوتراپی

 • به صورت سرپایی و کاملاً راحت انجام می شود.
 • دردی برای فرد به دنبال ندارد.
 • برای انجام آن نیاز به بی حسی نمی باشد.
 • کاملاً ایمن بوده و تهاجمی نیست.
 • عوارض خاصی برای بیمار ندارد.
 • دوران نقاهت نداشته و افراد بلافاصله پس از انجام آن می توانند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند.
 • نتایج آن کاملاً طبیعی می باشد.

عوارض روش هایفوتراپی چیست؟

همانگونه که گفتیم این روش غیر تهاجمی بوده و برای انجام آن نیاز به ایجاد برش و سایر اقدامات تهاجمی نمی باشد لذا عارضه ای برای فرد به دنبال نخواهد داشت.

تنها عارضه موقتی که ممکن است بعد از انجام این روش جوانسازی پوست در فرد ایجاد شود بروز کمی التهاب، قرمزی و در برخی موارد تورم است که کاملاً طبیعی بوده و با گذشت چند ساعت از بین خواهد رفت.

چند جلسه هایفو برای درمان نیاز است؟

در بیشتر مواقع نتایج مورد نظر با انجام یک جلسه هایفوتراپی حاصل خواهد شد، اما در برخی موارد دیگر و در صورت تمایل برای دستیابی به نتایج درخشان تر می توان بعد از گذشت 3 تا 12 ماه به تکرار درمان پرداخت.

 

هایفوتراپی

 

آیا هایفو دائمی است؟

پاسخ مثبت است، چنانچه در کنار انجام این روش از یک برنامه ورزشی خوب و رژیم غذایی سالم استفاده کنید نتایج بسیار بهتر خواهند بود.

هزینه هایفوتراپی چقدر است ؟

قیمت انجام این روش با توجه به میزان افتادگی پوست و شدت آن متفاوت می باشد.

همچنین در برخی موارد علاوه بر افتادگی، پوست ممکن است مشکلات دیگری همچون لک یا جای جوش داشته باشد که در این صورت باید از روش های درمانی ترکیبی استفاده کرد.

بنابراین برای تعیین هزینه دقیق درمان باید به پزشک مراجعه کنید، دکتر ارسلان فاضلی بعد از بررسی دقیق صورت شما و مشکلات آن، بهترین روش درمانی و همچنین هزینه های مربوط به آن را خدمتتان اعلام خواهد کرد.

 

پاسخ

4 − سه =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب