پلاسما تراپی

پلاسما تراپی

پلاسما تراپی از تکنیک های نوین در زمینه زیبا سازی و جوانسازی پوست می باشد. به کمک این روش بدون نیاز به جراحی زیبایی می توان نتایج مشابهی را دریافت نمود.

پلاسما در واقع حالت چهارم ماده است که به شکل گاز یونیزه می باشد. دستگاه پلاسماتراپی بسیار دقیق بوده و می تواند در طیف وسیعی از نواحی پوست حتی در مناطق حساس آن ( مانند پلک ) نیز استفاده شود و مشکلات و عیوب پوستی مثل چروک ، جای زخم و غیره را درمان و مرتفع نماید.

همچنین پلاسماتراپی علاوه بر بهبود در رنگ و بافت پوست می تواند بعضی از بیماری های پوستی که در بین افراد جامعه رایج است را درمان کرده و موجب تقویت پوست گردد.

 

پلاسما تراپی

 

روش انجام پلاسما تراپی پوست

دستگاه هایی که به جهت پلاسماتراپی مورد استفاده قرار می گیرند دارای هندپیس می باشند که از طریق آن پالس های پلاسمایی به پوست منتقل می گردد.

یونیزه شدن هوای بین نوک دستگاه و پوست موجب به وجود آمدن پلاسما و قوس الکتریکی شده و با انتقال انرژی آن به سلول های پوستی عمل تبخیر و تصعید در این سلول ها اتفاق می افتد. طی این فرآیند پوسته هایی بر روی پوست ایجاد می شود که با گذشت زمان کوتاهی این پوسته ها بهبود می یابند.

صدمه ای که به جهت انرژی پلاسما و گرمای حاصل از آن به پوست وارد می شود سبب تحریک کلاژن شده و در نتیجه آن پوست شروع به احیا و تولید مجدد سلول های از دست رفته می کند و در پی آن خطوط پوستی و چین و چروک ها رفع شده و همچنین موجب سفت شدن پوست می گردد.

در واقع فرآیند پلاسما تراپی همانند لیزر با آسیب به نقاط مورد نظر پوست، آن را مجاب به بازسازی و تکثیر سلول های جدید می کند.

انواع پلاسما تراپی

 • پلاسما تراپی بینی
 • پلاسما تراپی پلک
 • پلاسما تراپی خط خنده و اخم
 • پلاسماتراپی چروک های دور لب و چشم
 • پلاسماتراپی اندام تناسلی

 

پلاسما تراپی

 

از دیگر کاربردهای پلاسما تراپی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. لیفت پوست
 2. ترمیم ترک های ایجاد شده پوستی در اثر بارداری یا چاقی و لاغری
 3. بهبود اسکارهای پوستی ناشی از جراحی، آکنه، سوختگی و غیره
 4. از بین بردن خال های مویرگی، گوشت اضافه، زگیل، فیبروم و غیره
 5. رفع لک، کک و مک ، تاتو، میکروپیگمنتیشن و غیره
 6. درمان گشاد شدگی عروق خونی

ماندگاری پلاسماتراپی

ماندگاری پلاسما تراپی وابسته به عوامل گوناگونی اعم از تعداد جلسات درمانی، روند پیری، سبک زندگی فرد، ناحیه ای که مورد پلاسما تراپی قرار گرفته است و غیره می باشد اما به طور کل ماندگاری پلاسماتراپی عموما طولانی بوده و در برخی موارد چنانچه به صورت دوره ای تکرار گردد می تواند دربرگیرنده نتایجی دائمی باشد.

 

پاسخ

19 + 5 =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب