تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس چیست و چگونه عمل می کند؟ جالب است بدانید بوتاکس ترکیبی است ساخته شده از سم بوتولینوم. اصلا نترسید!! زیرا این سم اگر به صورت کنترل شده و توسط متخصص استفاده شود کاملا بی خطر است.

تزریق بوتاکس بر محل اعصاب از آزاد شدن ناقل شیمیایی به نام استیل کولین جلوگیری می کند و به همین سبب مانع از انقباض عضلات  و به وجود آمدن چین و چروک می گردد. با تزريق بوتاکس به تدریج چین و چروک های ریز از بین رفته و از به وجود آمدن چین وچروک های جدید جلوگیری می شود.

 

تزریق بوتاکس

 

رایج ترین تزریقات بوتاکس :

 • بوتاکس خط پیشانی
 • بوتاکس خط اخم بالای بینی
 • بوتاکس خط خنده
 • بوتاکس چین و چروک های اطراف بینی
 • بوتاکس زیربغل
 • بوتاکس گونه
 • بوتاکس لب
 • وغیره

 

 

مناسب ترین افراد برای تزریق بوتاکس :

بهترین کاندیدها برای تزريق بوتاکس افرادی هستند که سابقه بیماری های عصبی خصوصا ام اس نداشته باشند و از نظر جسمی در سلامت کامل به سر می برند. تزريق بوتاکس برای زنان شیرده ، کسانی که پوست بسیار ضخیم دارند، افرادی که دچار انعقاد خون هستند و افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود و در صورت لزوم بهتر است حتما با پزشک خود مشورت کنند.

بوتاکس برای آقایان :

بوتاکس فقط برای خانم ها نیست . حتی می توان گفت امروزه آقایان در تزریق بوتاکس از بانوان پیشی گرفته اند. چه بسا بسیاری از آقایان دارای چروک های عمیق روی پیشانی و صورت می باشند و کاندیدای بسیار مناسبی برای تزريق بوتاکس هستند.

آمادگی قبل از تزریق بوتاکس و مراقبت های بعد از آن :

جالب است بدانید که تزريق بوتاکس اصلا نیاز به آمادگی خاصی ندارد. فقط بهتر است فرد دو سه روز قبل از تزريق بوتاکس داروی آسپرین و همینطور داروهایی شبیه به آسپرین مانند بروفن ، نوافن  به جز استامینوفن مصرف نکند.

 

تزریق بوتاکس

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :

 • بهتر است تا چند ساعت بعد از تزريق بوتاکس فرد از ماساژ دادن ودست زدن به ناحیه بوتاکس شده بپرهیزد چرا که این کار باعث جابجایی بوتاکس میشود.
 • ممکن است پس از تزريق بوتاکس برخی افراد دچار سردرد و کمی کبودی در ناحیه تزریق شده شوند که می توان سردرد را با مصرف استامینوفن و کبودی را با کمی آرایش برطرف نمود.
 • بهتر است که تا سه روز از انجام ورزش و فعالیت های سنگین جلوگیری کنید.

مدت اثرگذاری بوتاکس :

پس از گذشت 3 الی 10 روز تاثیر تزریق مشخص خواهد شد و به دلیل اینکه بوتاکس در بدن برخی افراد زودتر حل می شود ، بسته به فیزیولوژی بدن آن ها بین  3 تا 7 ماه ماندگار خواهد بود، به ندرت تاثیر آن تا 9 ماه هم مشاهده شده است. به اکثر بیماران توصیه می شود که بوتاکس خود را یک یا دو بار در سال تکرار کنند.

 

 

بهترین مارک های بوتاکس :

بوتاکس دیسپورت که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده، بهترین برند بوتاکس در ایران  می باشد و به همین دلیل در بیشتر کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد. پس از آن بوتاکس برند زیومین ونورونوکس قرار دارند که به ترتیب بهترین نمونه برای تزریق به صورت  و خصوصا رفع چین و چروک های پیشانی می باشند.

هزینه تزریق بوتاکس:

هزینه تزریق بوتاکس بسته به نوع بوتاکس، میزان سی سی مورد نیاز و اینکه به کدام ناحیه تزریق می شود، مشخص می گردد.

پاسخ

شانزده − 4 =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب