تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل ، یک روش غیرتهاجمی جهت جوانسازی پوست می باشد که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است؛ تزریق ژل با خاصیت پرکنندگی که دارد باعث کاهش چین و چروک های سطح پوست شده و در نهایت جوانی را به افراد هدیه می دهد.

 

تزریق ژل

 

تزریق ژل می تواند باعث حجم دهی اکثر نقاط بدن هم چون گونه ، چانه ، لب ، پیشانی ، دست ، باسن ، واژن ، زانو ، زیر چشم ، پشت پلک و غیره شود.

ژل ساخته شده از ماده ای به نام اسید هیالورونیک می باشد ؛ این ماده به طور طبیعی در بدن انسان ها وجود دارد و سبب جوانسازی پوست می شود اما با مرور زمان و افزایش سن ، میزان آن در بدن کاهش می یابد و به همین علت است که با افزایش سن شاهد پیری پوست خود می باشیم ؛ بنابراین با توجه به اینکه اسید هیالورونیک در بدن انسان ها وجود دارد ، تزریق ژل سبب بروز حساسیت در افراد نمی شود.

ژل ها از نظر ماندگاری به سه دسته تقسیم می شوند :

 1. ژل های موقت : در ترکیبات این نوع از ژل ها ، کلاژن وجود دارد و پس از گذشت مدت زمان مشخصی توسط بدن جذب می شوند و نقطه ای که تزریق ژل در آن صورت گرفته است به حالت اولیه خود برمی گردد.
 2. ژل های نیمه موقت : معمولا ترکیبات ژل های نیمه موقت از کلسیم هیدروکسی می باشد که ماندگاری آن ها  بسیار کوتاه مدت است.
 3. ژل های دائمی : ژل های دائمی غیرقابل جذب می باشند به همین علت احتمال بروز عوارض را در بیماران افزایش می دهند از این همین رو امروزه از ژل های دائمی استفاده نمی شود.

 

تزریق ژل

 

کاربردهای تزریق ژل چیست ؟

این روش جوانسازی پوست دارای موارد استفاده بسیار زیادی است که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم:

جوانسازی دست ها

 • زاویه سازی فک
 • پر کردن خط اخم و خط لبخند
 • حجیم کردن گونه و لب ها
 • برجسته کردن چانه : جلو آوردن و برجسته نمودن چانه با ژل یکی از پرطرفداترین روش هایی است که افراد در راستای بهبود فرم صورت خود انجام می دهند. چانه استاندارد بر اساس معیارهای زیبایی، در خانم ها باید حدود یک میلیمتر عقب تر از لب پایین و در آقایان در راستای لب پایینی یا 1 میلیمتر جلوتر از آن باشد. چنانچه چانه از این حد عقب تر باشد بینی بزرگتر از حد واقعی خود به نظر رسیده، حالت لب ها زشت شده و به طور کلی صورت زیبایی لازم را نخواهد داشت. با تزریق ژل می توان چانه را بدون عوارض خاصی جلو آورد و ظاهر فرد را بهبود بخشید.
 • برطرف کردن نواقص بینی : بینی در مرکز صورت قرار داشته و به دلیل برجسته بودن چنانچه کوچک ترین ایرادی داشته باشد سریعاً به چشم خواهد آمد. در گذشته تنها راه رفع ایرادات و مشکلات ظاهری بینی ، جراحی بود که بسیاری از افراد به دلیل اینکه برای انجام این روش نیاز به بیهوشی و ایجاد برش بر روی پوست و بافت های بینی بود و این امکان وجود داشت که عوارضی در فرد بروز کند از انجام آن سرباز می زدند.

امروزه بدون احتمال بروز عوارض فوق و با تزریق ژل می توان ایرادات موجود در بینی همچون قوس یا افتادگی را رفع نمود و به ظاهر بینی به خصوص از نیم رخ بهبود بخشید.

 

 

خاصیت های تزریق ژل چیست؟

ژل های استاندارد به طور معمول 3 خاصیت ذیل را دارند:

 • لطیف نمودن و جوانسازی پوست :

ژل هیالورونیک اسید به دلیل داشتن خاصیت اسفنجی که دارد آب را به خود جذب می نماید از همین رو در پی تزریق آن پوست ناحیه ای که تحت تزریق قرار گرفته است زیباتر، شاداب تر و جوانتر به نظر خواهد رسید.

 • خاصیت پرکنندگی :

ژل باید قادر به کم عمق تر کردن و محو نموده شیارها و گودی های موجود در پوست باشد.

باید قادر به محو کردن محل گود اسکارهای ناشی از ضربه یا بخیه باشد.

باید بتواند چین و چروک ها را محو نموده و از بین ببرد.

 • خاصیت حجم دهندگی :

ژل باید قادر به برگرداندن حجم مناطقی که در اثر افزایش سن حجم خود را از دست داده اند باشد.

بعد ازتزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

معمولا یکی از مهم ترین توصیه پزشکان به بیماران بعد از تزریق ژل ، نوشیدن آب به اندازه کافی می باشد.

 • توصیه می شود افراد بعد از تزریق ژل از مصرف داروهایی همانند آسپرین و بروفن که سبب انعقاد خون می شوند ، پرهیز کنند.
 • بروز مواردی هم چون بی حسی ، قرمزی ، کبودی و غیره بعد از تزریق ژل امری عادی است بنابراین نگران نباشید ، برای کاهش این علائم می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید ، سبب افزایش کبودی می شود بنایراین تا مدتی از ماندن در برابر نور خورشید خودداری کنید.
 • بانوان باید توجه کنند که بعد از تزریق ژل ، حداقل به مدت 24 ساعت نباید از لوازم آرایشی استفاده کنند.

پاسخ

3 × 3 =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب