مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست یکی از روش های درمانی کارآمد و غیرجراحی جوانسازی است که هدف اصلی آن برطرف کردن مشکلات موجود در پوست می باشد.

عوامل بسیاری همچون مشکلات روحی، استرس، تغذیه و بالا رفتن سن، جوانی و درخشندگی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد که با مزوتراپی می توان تا حد زیادی موجب بهبود پوست شد.

در این روش درمانی اسید هیالورونیک و مواد دیگر مستقیماً به لایه مزوردم یا همان لایه میانی پوست تزریق می شود. در نتیجه این تزریقات، متابولیسم پوست تحریک شده و میزان تولید الاستین و کلاژن افزایش می یابد. نتیجه نهایی این روش جوان شدن پوست و تغذیه مناسب آن است.

بیمارانی که دوره های مزوتراپی را کامل کنند از مواردی همچون بهبود آبرسانی ، شفافیت ، درخشنگی، کشیده و پر شدن صورت بهره مند می شوند.

 

مزوتراپی پوست

 

مزوتراپی پوست چه مزایایی دارد؟

این روش جوانسازی پوست مزایای بیشماری دارد که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موجب سالم تر و جوان تر شدن پوست می شود.
 • با انجام آن پوست یک رنگ تر و درخشان تر خواهد شد.
 • روند آبرسانی پوست را بهبود بخشیده و منجر به مرطوب تر شدن آن می شود.
 • موجب کاهش افتادگی و شلی پوست می گردد.
 • از ایجاد چین و چروک در پوست پیشگیری می کند.
 • موجب زدودن حالت پژمردگی و خستگی چهره می شود.
 • ایمن و غیرتهاجمی می باشد.
 • عوارض خاصی را برای افراد به دنبال نخواهد داشت.
 • هزینه آن هنگفت نبوده و مقرون به صرفه است.
 • افراد بلافاصله بعد از انجام آن می توانند انجام فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند، به بیان دیگر دوران نقاهت آن طولانی نیست.
 • فرد در حین انجام این روش دردی را احساس نخواهد کرد.
 • نیاز به بیهوشی یا بی حسی ندارد.

در مزوتراچی چه موادی به پوست تزریق می شوند؟

ویتامین ها، آمینو اسیدها، مواد معدنی و آنتی اکسیدن ها موادی هستند که تاثیر زیادی در افزایش تولید کلاژن داشته و برای تغذیه سلول های پوست و آبرسانی آن لازم می باشند، این مواد در مزوتراپی پوست به صورت فرد و دیگر نواحی بدن تزریق می شوند.

البته باید گفت که مواد مزوتراپی به موارد ذکر شده محدود نشده و مواد دیگری نیز در آن به کار می رود که عبارتنداز:

 • هیالورونیک اسید: این ماده به طور طبیعی در بدن افراد وجود داشته و عملکرد آن همچون اسفنج مولکولی است؛ بدین معنی که هزاران برابر بیش از وزن خود آب جذب کرده و با این کار رطوبت لازم برای پوست را تامین می نماید.
 • دی اتیل آمینواتانول: این ماده نقش تثبیت کننده و آنتی اکسیدان را در غشاء پلاسمای سلولی ایفا نموده و به این ترتیب موجب حفاظت پوست در مقابل آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد می شود.

روش انجام مزوتراپی پوست

انجام مزوتراپی بسیار ساده بوده و در عین سادگی به مهارت زیادی نیاز دارد به همین دلیل می بایست برای انجام آن به یک پزشک خوب مراجعه کنید.

پزشک ابتدا با الکل و دیگر مواد ضدعفونی کننده به پاکسازی موضع مورد نظر پرداخته و آن را برای تزریق آماده می کند. سپس مواد مورد نیاز به لایه اپیدرم و مزودرم تزریق می شوند.

لازم به ذکر است که در برخی موارد برای جلوگیری از ایجاد درد خفیف می توان بر روی ناحیه تحت تزریق کرم بی حس کننده زد و سپس اقدام به تزریق به پوست کرد.

اگر تزریق به بی حسی موضعی نیاز داشته باشد، بی حسی باید حدود نیم ساعت قبل از تزریق انجام شود تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

زمانبندی و طول درمان مزوتراپی پوست

برای اینکه بهترین نتایج از این روش حاصل شود لازم است تا افراد جلسات ابتدایی را ظرف 5 ماه و در فواصل یک هفته ای انجام دهند.

سپس باید جلساتی را نیز بعد از تکمیل دوره درمان به منظور حفظ نتیجه به دست آمده انجام دهند که زمانبندی این جلسات به سن بیمار و نوع پوست بستگی دارد.

به منظور حفظ نتیجه باید مزوتراپی را حداقل 2 بار در سال تکرار نمود.

آیا می توان مزوتراپی پوست را همزمان با روش های دیگر جوانسازی پوست انجام داد؟

بله این روش جوانسازی را می توان با دیگر روش های جوانسازی پوست همچون تزریق ژل، بوتاکس و پی آر پی انجام داد.

هزینه مزوتراپی پوست

هزینه مزوتراپی از فردی به فرد دیگر و با توجه به فاکتورهایی همچون وسعت ناحیه تحت درمان متغیر است.

 

پاسخ

14 − 13 =

Call Now Buttonتماس با مرکز پزشکی سیب